INFO
Categories

Znamy się tylko z widzenia! Jak kampania video może nakręcać sprzedaż?

Czas oglądania video online to już ponad 70 minut dziennie, a jego konsumpcja wzrosła w ostatnim roku o 80%1!

W ciągu 2 lat popularność video online przerośnie social media, które królowały niezmiennie przez ostatnie 9 lat2.

Spoty video mają największą siłę przebicia i – wbrew obiegowej opinii – mogą skutecznie wspierać sprzedaż.

76% marketerów deklaruje, że relokuje budżet na format video w 2022 roku3.

Nie zastanawiamy się już „czy”, ale „jak” zrealizować najlepszą kampanię video dla swojej marki. Jak stworzyć efektywną kampanię video? Taką, która będzie skutecznie wspierała sprzedaż i budowała pożądany wizerunek? O tym decydują detale, o które trzeba zadbać od samego początku.

Sprzedaż – najważniejszy cel marketera

Za doprecyzowane cele, jasny przekaz i efektywność każdej wydanej złotówki odpowiada strategia. Kampania video będzie zauważona i przekona klienta do zakupu tylko wtedy, kiedy będzie kompetentnie zaplanowana i zrealizowana.

…siła tkwi w cross-channel. Buduj zasięg wielokanałowo.

W jaki przekaz łatwiej uwierzymy? Kiedy jedna osoba powie nam coś kilka razy, czy gdy usłyszymy to samo od kilku różnych osób?

Strategia cross-channel nawet 3-krotnie zwiększa skuteczność kampanii i ponad 20-krotnie lojalność konsumenta4!

Nie ma kanału, który dotrze do 100% Twojej grupy docelowej. Dlatego kampania video powinna być emitowana wielokanałowo. Być obecna wszędzie tam, gdzie jest konsument: od platform VOD po Tik Toka.

O co zapytać media plannera?

Targetowanie behawioralne czy kontekstowe? In-stream czy out-stream? Branding playera czy overlay? Pre-roll, mid-roll? In-video commerce, video interaktywne? Video personalizowane czy angażujące formaty rich media? Każda decyzja dotycząca wyboru kanału, formatu, kontekstu reklamy, sposobu jej targetowania i modelu rozliczenia ma wpływ na finalny efekt całej kampanii. Dlatego nad każdym z tych parametrów warto się pochylić i polegać na rekomendacjach specjalistów.

Produkcja – najlepiej z profesjonalistami

Jeśli chcemy emitować profesjonalny materiał promujący naszą markę, zostawmy to specjalistom. Oni lepiej wiedzą, jaką techniką i w jakim formacie nakręcić video, bo każde z mediów ma swoją specyfikę i rządzi się swoimi prawami.

Ciągła optymalizacja to optymalnie wydany budżet

Świetny, dopieszczony produkcyjnie pomysł i przemyślany media plan to też jeszcze nie wszystko. O skuteczności działań decyduje monitorowanie i korygowanie wszystkich parametrów kampanii do samego końca. Tylko przy precyzyjnej, ciągłej optymalizacji każde obejrzenie, wyświetlenie i kliknięcie będzie pracować na finalny efekt kampanii. Na skuteczność kampanii video wpływa spójność strategii i kreacji, dobór miksu mediów i formatów reklam, model rozliczenia i optymalizacja. Nad każdym z tych parametrów warto się zastanowić i skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów.

adVIDEA to spójność od strategii do wielokanałowego przekazu

adVIDEA to innowacyjna usługa obejmująca kompleksową realizację kampanii video:

  • strategię i „Big Idea”
  • planowanie i emisję w mediach
  • kreację i produkcję
  • analizy post buy i big data

Pod jednym dachem, w ramach jednego doświadczonego i zgranego zespołu, czuwającego nad każdym etapem procesu. Dzięki adVIDEA zyskujesz spójność działań, optymalizujesz koszty i co najważniejsze… zwiększasz skuteczność sprzedażową.

adVIDEA powstała w wyniku połączenia kompetencji agencji marketingowej Demo Effective Launching (30 lat na rynku, ponad tysiąc zrealizowanych kampanii) i domu mediowego PRO media house (18 lat doświadczenia w planowaniu mediów, od lat najlepsze oceny klientów).

Źródła: 1. Poradnik reklamy wideo online” IAB Polska, styczeń 2022 / 2. Raport Zenith Media “Advertising Expenditure Forecasts 2022” / 3. Kantar 2021/ 4. Iterable